Komárom, 2016. április 30.  Hartyándi Jenő fesztiváligazgató a komáromi Mediawave Fesztivál Filmes versenyének eredményhirdetésén, és díjátadóján, 2016. árprilis 30-án. Fotó: Nyikos Péter

Komárom, 2016. április 30. Hartyándi Jenő fesztiváligazgató a komáromi Mediawave Fesztivál Filmes versenyének eredményhirdetésén, és díjátadóján, 2016. árprilis 30-án. Fotó: Nyikos Péter

Kihirdették a filmes díjakat a 26. Tartóshullám Mediawave Együttlét záróestjén, szombaton a Monostori Erődben. A zsűri a versenyprogram és az Úton online filmverseny filmjeit is kitüntette, idén először a diákzsűri díjait is kiosztották.  A rendezvényen a filmes díjak mellett átadták a 2016-os Párhuzamos Kultúráért Díjakat is. A Mediawave zárónapján, május 1-én több ingyenes koncert is lesz a Monostori Erőd melletti Duna-parti színpadon, fellép többek között a Dűvő zenekar, az Auróra akusztik, a litván Laiminguo és az észt pUULUUp.

A zsűri tagjai:

Hirdetés

  • Magyar játékfilm, kisjátékfilm, kísérleti és magyar animáció zsűri: PÁLFI György, Titus MUNTEAN (ROM). Priit TENDER (EST)
  • Dokumentum, nemzetközi animáció és táncfilm zsűri: Zlatina ROUSSEVA (BEL/BUL), Radu IGAZSÁG (ROM), VARGA Balázs (HUN)

 

A zsűri által kitüntetett filmek:

  • Legjobb animáció: Dina VELIKOVSKAYA (RUS): About A Mother / Egy anyáról 8 min.
  • Legjobb magyar animáció: ANDRASEV Nadja (HUN): A nyalintás nesze 9 min.
  • Legjobb kisjátékfilm: GuðMundur Arnar GUðMUNDSSON (ISL): Artun 21 min.
  • Legjobb magyar fikciós film: NAGY Viktor Oszkár (HUN): Hivatal 52 min.
  • A fikciós zsűri különdíja: CSOMA Sándor (HUN): Tabula Rasa 29 min.
  • Legjobb magyar dokumentumfilm: NAGY Dénes (HUN): Seb 52 min.
  • Legjobb dokumentumfilm: Vita Maria DRYGAS (POL): Piano / A zongora 45 min.
  • Legjobb kísérleti film: Fabiano MIXO (GER, BRA): Woman without Mandolin / Nő mandolin nélkül 5 min.

 

Az Úton online filmverseny díjazottai:

  • Harcosok útja kategória: Paul MESCHUH (GER): Nabilah 22 min. kisjátékfilm
  • Nők útja kategória: Victoria VELLOPOULOU (GRE): Excision / Kivágás 54 min. dokumentumfilm
  • Sosem tudhatod kategória: Gheorghe PREDA (ROM): Film a világ végén 16 min. kisjátékfilm
  • Útközben kategória: Pablo DICONCA (CND): Abyss / Mélység  8 min. táncfilm
  • Édes otthon: Quino PINERO (Ethiopia, ESP, UK): Roaring Abyss / Morajló Abesszínia 86 min. dokumentumfilm
02-seb-aka-harm-003-jpg

A diákzsűri díja:

  • Legjobb kisjátékfilm: NAGY Dénes (HUN): Seb 52 min.
  • Legjobb nagyjátékfilm: BUHAROV Igor & BUHAROV Ivan (HUN): Az itt élő lelkek nagyrésze 90 min.
  • Legjobb dokumentumfilm: HÖRCHER Gábor (HUN): Drifter 72 min.
  • Legjobb táncfilm: SZŰCS Réka (HUN, MEX): Wild Horses / Vadlovak 8 min.

 

 

A március 1-től március 31-ig tartó közönségszavazás díjazottai

  • Legjobb film: PÜSÖK Botond (Románia, Magyarország): Angela  33 min.
  • Legjobb operatőr: Michael SIEBERT (Németország): Thirst – Durst nach leben / Szomjazom az életre  16 min.
  • Legjobb színész: BARANYI László (Magyarország): Lépj tovább 9 min.
  • Legszebb út: Oliver VICTORIA & Zimu ZHANG (Mexikó, Kína, Magyarország): Egyszer volt, hol nem volt, Magyarországon 81 min.
  • Legnehezebb út:: PÖRÖS Izabella (Magyarország): It’s a long way / Hosszú út 10 min.
  • Legfurcsább út: Shakiba SHABANI (Irán): Ekhtiar / Akarás 7 min.

, , ,

Van véleményed? Oszd meg velünk!

Powered by Facebook Comments