hajdu-szabolcs-ernellaek-farkaseknalA Jameson CineFest szeptember 9. és 19. között immáron 13. alkalommal várja a legizgalmasabb filmekre vágyó közönségét. Íme az idei versenyprogramban szereplő alkotások.

 

 

Hirdetés

 

NAGYJÁTÉKFILMEK

NOCNO ZIVLJENJE / NIGHTLIFE / ÉJSZAKAI ÉLET
D: Damjan KOZOLE
Cast: Pia Zemljic, Jernej Sugman, Marko Mandic
(Slovenia/Macedonia/Bosnia and Hercegovina, 2016) 85 min

Tudtad?

Az idei Karlovy Vary Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját a 15 ezer dolláros pénzjutalom mellett az orosz Zoologiya című film kapta. A legjobb rendezéséért Damjan Kozole, a Nočno življenje cmű film direktora vehetett át díjat. A legjobb női alakításért járó díjat Zuzana Mauréry szlovák színésznő kapta a Jan Hrebejk rendezte Učiteľka című szlovák-cseh filmben, ahol a főszereplő, a tanítónő szerepét játszotta el. Bővebben…

HUNT FOR THE WILDERPEOPLE / VADEMBEREK HAJSZÁJA
D: Taika WAITITI
Cast: Sam Neill, Julian Dennison, Rima Te Wiata
(New Zealand, 2016) 101 min

Tudtad?

Taika Waititi rendezőtől imádtuk a Hétköznapi vámpírokat, úgyhogy már nagyon várjuk ezt a filmjét is.
Ráadásul, ahogyan nem rég beszámoltunk róla, az Oscar-jelölt Waititi rendezi a harmadikThor alkotást, amely Thor: Ragnarok címre hallgat.

EQUALS / AZONOSAK
D: Drake DOREMUS
Cast: Nicholas Hoult, Kristen Stewart, Vernetta Lopez
(USA, 2015) 101 min

CERTAIN WOMEN / EGYES NŐK
D: Kelly REICHARDT
Cast: Kristen Stewart, Michelle Williams, Laura Dern
(USA, 2016) 107 min

TONI ERDMANN
D: Maren ADE
Cast: Peter Simonischek, Sandra Hüller, Michael Wittenborn
(Germany/Austria, 2016) 162 min

SWISS ARMY MAN / AZ EMBER, AKI MINDENT TUDOTT
D: Dan KWAN, Daniel SCHEINERT
Cast: Paul Dano, Daniel Radcliffe, Mary Elizabeth Winstead
(USA, 2016) 97 min

CAPTAIN FANTASTIC
D: Matt Ross
Cast: Viggo Mortensen, George MacKay, Samatha Isler
(USA, 2016) 118 min

Olvasd el a filmről írt kritikánkat!

BOI NEON / NEON BULL / NEON BIKA
D: Gabriel MASCARO
Cast: Juliano Cazarré, Maeve Jinkings, Josinaldo Alves
(Brazil/Uruguay/Netherlands/Spain, 2015) 101 min

COMPLETE UNKNOWN / AKIT SENKI SEM ISMER
D: Joshua MARSTON
Cast: Rachel Weisz, Michael Shannon, Danny Glover
(USA, 2016) 90 min

UNDER SANDET / LAND OF MINE / A HOMOK ALATT
D: Martin ZANDVLIET
Cast: Roland Møller, Mikkel Boe Følsgaard, Laura Bro
(Denmark/Germany 2015) 100 min

FROM NOWHERE / A SEMMIBŐL
D: Matthew NEWTON
Cast: Sydni Beaudoin, Helen Beyene, Erica Camarano
(USA, 2016) 89 min

UNDER CONSTRUCTION / FEJLESZTÉS ALATT
D: Rubaiyat HOSSAIN
Cast: Shahana Goswami, Rahul Bose, Sohel Mondol
(Bangladesh, 2015) 88 min

NATIVE / BENNSZÜLÖTT
D: Daniel FITZSIMMONS
Cast: Rupert Graves, Ellie Kendrick, Leanne Best
(UK, 2016) 88 min

AQUARIUS
D: Kleber MENDONÇA FILHO
Cast: Julia Bernat, Sonia Braga, Humberto Carrão
(Brazil/France, 2016) 142 min

JUSTE LA FIN DU MONDE / IT’S ONLY THE END OF THE WORLD / EZ CSAK A VILÁG VÉGE
D: Xavier DOLAN
Cast: Nathalie Baye, Vincent Cassel, Marion Cotillard
(France/Canada, 2016) 97 min

Tudtad?

Az idei Cannes egyik megható eseménye volt, hogy Xavier Dolan sírva vette át a zsűri nagydíját, az Ez csak a világ vége c. legújabb alkotásáért. Pedig már nem újdonság számára ez a fajta elismerés, hiszen 2014-ben a Mommy-ért szintén megkapta a díjat. Nagyon szeretjük Dolant, a tavalyi Frankofón Filmnapokon a filmet  beválasztottunk a 8 kedvencünk közé.

its-only-the-end-of-the-world-01

Képkocka az Ez csak a világ vége című filmből.

THIS IS NOT THE TIME OF MY LIFE / ERNELLÁÉK FARKASÉKNÁL
D: HAJDU Szabolcs
Cast: Gelányi Imre, Hajdu Lujza, Hajdu Szabolcs
(Hungary, 2016) 81 min

Tudtad?

A Tamara, a Macerás ügyek, a Fehér tenyér, a Bibliothéque Pascal és a Délibáb rendezőjének legújabb független alkotása júliusban, az 51. Karlovy Vary-i Nemzetközi Filmfesztiválon elnyerte a versenykategória fődíját, Hajdu Szabolcs pedig elhozta a legjobb férfi színészi alakításért járó díjat is.

Olvasd el a film egyik operatőrével, Szalai Márkkal készült interjúnkat!

DIE REISE MIT VATER / THAT TRIP WE TOOK WITH DAD / UTAZÁS APÁNKKAL
D: Anca Miruna LAZARESCU
Cast: Alexandru Margineanu, Razvan Enciu, Ovidiu Schumacher
(Germany/Romania/Hungary/Sweden, 2016) 111 min

MOTEL MIST
D: Prabda YOON
Cast: Prapamonton Eimchan, Vasuphon Kriangprapakit, Wissanu Likitsathaporn
(Thailand, 2016) 115 min

 

KISJÁTÉK- ÉS KÍSÉRLETI FILMEK

ADAPTACJA / ADAPTATION / ALKALMAZKODÁS
D: Bartosz KRUHLIK
(Poland) 30:00 min

AU TEMPS DES MONSTRES / WHEN MONSTERS WERE REAL / AMIKOR MÉG ÉLTEK SZÖRNYEK
D: Sophie FARKAS BOLLA
(Canada) 22:00 min

BALCONY / ERKÉLY
D: Toby FELL HOLDEN
(UK) 17:00 min

BETONFRASS / CONCRETE CANCER /BETONKEMÉNY
D: Karsten KRANZUSCH
(Germany) 26:56 min

BLIND DATE Á LA JUIVE / JEWISH BLIND DATE / ZSIDÓ VAKRANDI
D: Anaelle MORF
(Switzerland) 15:54 min

BUDDY / HAVER
D: Niels BOURGONJE
(Netherlands) 11:30 min

CONTRE-CHAMP /ELLENSNITT
D: Michaël DE NIJS
(Belgium) 20:00 min

EL POZO / THE WELL / A KÚT
D: Hector DOMÍNGUEZ, Viguera QUEIJA
(Spain) 29:59 min

GOODMAN / JÓEMBER
D: Anna YANOVSKAYA
(Russia) 15:54 min

HERMANOS / BROTHERS / TESTVÉREK
D: Javier ROLDÁN
(Spain) 19:00 min

HOUVAST / HOLD ON / TARTS KI!
D: Charlotte SCOTT-WILSON
(Netherlands) 21:45 min

INCOMPLETS / INCOMPLETE / HIÁNYOSSÁG
D: Mickaël SCHAPIRA VILLAIN
(France) 12:22 min

JUST LIKE YOU / PONT MINT TE
D: Philip W. DA SILVA
(Sweden) 26:00 min

KAPUNKA
D: Tal GREENBERG
(Israel) 12:00 min

KRYO / KRIO
D: Christoph HEIMER
(Germany) 32:31 min

LIVE / ÉLET
D: Elena PISKAREVA
(Russia) 16:28 min

LANDLORD / FŐBÉRLŐ
D: Reda MUSTAFA
(France) 16:26 min

ONE SHOT / EGY LÖVÉS
D: Andrea CASASECA
(Spain) 10:05 min

PAYWAT / THE ROAD LESS TRAVELLED / JÁRATLAN ÚT
D: Mithunchandra CHAUDHARI
(India) 14:47 min

PRIMAVERA ROSA EN EL KREMLIN / PINK SPRING IN THE KREMLIN / RÓZSASZÍN TAVASZ A KREMLBEN
D: Mario de la TORRE
(Spain) 19:00 min

QUI N’A PAS SA PART D’OMBRE / WHO DOESN’T HAVE A DARK SIDE / MINDENKINEK VAN SÖTÉT OLDALA
D: Leo FAVIER
(France) 15:16 min

ANNA
D: Or SINAI
(Israel) 24:00 min

REYS / THE BOSS / A FŐNÖK
D: Rizgar HUSEN
(Iraq/UEA/Qatar) 21:00 min

RUSSIAN ROULETTE / OROSZ RULETT
D: Ben ASTON
(UK) 5:00 min

SAMIRA
D: Charlotte A. ROLFES
(Germany) 16:28 min

SCHWIMMSTUDE / SECRECIES / ÚSZÓLECKE
D: Katja BENRATH
(Germany) 6:02 min

THE CHOP / A HENTES
D: Lewis ROSE
(UK) 16:48 min

THE SAME BLOOD / VÉR A VÉREMBŐL
D: Mitry SEMENOV-ALEINIKOV
(Belarus) 14:59 min

TRADITION / HAGYOMÁNY
D: Dmitry GOLUBOV
(Russia) 24:16 min

TREFFEN ZWISCHEN ZWEI PARKENDEN AUTOS / MEETING BETWEEN TWO PARKED CARS / KÉT PARKOLÓ AUTÓ KÖZÖTT
D: Anna LINKE
(Germany) 25:53 min

TURNO DE NOCHE / NIGHT SHIFT / ÉJSZAKAI MŰSZAK
D: Vicente RUÍZ DE LEÓN
(Spain) 9:30 min

VOID / ÜRESSÉG
D: Milad ALAMI, Aygul BAKANOVA
(Denmark/Finland) 17:00 min

WERT DER ARBEIT / SWEEPER’S PRIDE / A MUNKA BECSÜLETE
D: Matthias KOßMEHL
(Germany) 7:20 min

YAADIKOONE
D: Marc PICAVEZ
(France) 22:31 min

ZU IHRER EIGENEN SICHERHEIT / FOR YOUR OWN SAFETY / AZ ÖNÖK BIZTONSÁGA ÉRDEKÉBEN
D: Florian HEINZEN-ZIOB
(Germany) 15:00 min


ANIMÁCIÓS FILMEK

A COAT MADE DARK / EGY BEMOCSKOLT KABÁT
D: Jack O’SHEA
(Ireland) 9:56 min

ALIKE / UGYANÚGY
D: Daniel MARTÍNEZ LARA
(Spain) 8:01 min

CONTE DE FÉES L’USAGE DES MOYENNES PERSONNES / FAIRYTALE FOR AVERAGE PEOPLE / TÜNDÉRMESE ÁTLAGEMBEREKNEK
D: Mazlo CHLOÉ
(France) 14:00 min

ENCORE UN GROS LAPIN? / BIG BUNNY AGAIN? / MÁR MEGINT EGY NYÚL?
D: Emilie PIGEARD
(France) 6:12 min

PORTRAIT OF A WIND-UP MAKER / EGY JÁTÉKKÉSZÍTŐ PORTRÉJA
D: Darío PÉREZ
(Spain) 04:35 min

TAVSAN KANI / RABBIT BLOOD / NYÚLVÉR
D: Yagmur ALTAN
(Turkey) 04:36 min

THE COPYIST / A FÉNYMÁSOLÓ
D: KŐSZEGI Tamás
(Hungary) 07:45 min

Olvasd el a fim rendezőjével készült interjúnkat!

VOYAGER
D: Loic MAGAR, Roman VEIGA
(France) 9:30 min

UKA
D: Valle Comba CANALES
(Spain) 03:00 min

REVOLTOSO / REBELLIOUS / LÁZADÓ
D: Arturo „Vonno” AMBRIZ, Roy AMBRIZ
(Mexico) 29:00 min

EYE FOR AN EYE / SZEMET SZEMÉRT
D: Steve BACHE, Mahyar GOUDARZI, Louise PETER
(Germany) 4:00 min

A NYALINTÁS NESZE / THE NOISE OF LICKING
D: ANDRASEV Nadja
(Hungary) 9:00 min

 

, ,

Van véleményed? Oszd meg velünk!

Powered by Facebook Comments