Hírek

Bruce Willis óriás falfestményt kapott Die Hard-szerepeiért

Bruce WillisÓriási falfestmény ábrázolja Bruce Willist legismertebb szerepében, a Die Hard-sorozat nyomozójaként: a színészt a széria ötödik részének bemutatója előtt lepte meg a 20th Century Fox filmstúdió az alkotással. – olvasható a The Hollywood Reporter oldalán.

A Fox csütörtökön ünnepelte az első Die Hard-mozi 25 évvel ezelőtti megjelenését. Az ünnepségen a filmben John McClane-t alakító Willis leplezte le a stúdió egyik műtermének falára festett, több mint tíz méter magas képet, amely atlétában, kezében öngyújtóval egy szellőzőben kúszva ábrázolja a hőst. Az 1988-as film egy jelenetét idéző alkotást, amelynek mérete még Willist is meglepte, Van Hech-Nielsen és Fernando Cepeda jegyzi.

Jim Gianopulos, a Fox filmes főnöke olyan ikonikus produkciónak nevezte a Die Hardot, amely páratlan és maradandó nyomot hagyott. Mint mondta, a film mozgatórugója a hétköznapi ember és Superman kombinációjából született főhős. „Klasszikus nehezen kezelhető hős, aki mindig belekeveredik valamibe, de aztán a helyzet magaslatára emelkedik” – fogalmazott Gianopulos.

Willis az ünnepség után megjegyezte, hogy szinte észre sem vette, úgy szállt el ez a 25 év. Amikor az első filmet forgatta, még senki sem gondolt folytatásra – idézte fel.

A sorozat legfrissebb, Die Hard – Drágább, mint az életed című, Budapesten forgatott epizódjának premierje február 14-én lesz Észak-Amerikában és a magyar mozikban is.

Atmosphere

Varga Gergő

2011-ben végeztem az ELTE Filmtudomány mesterképzésén, amit három szabadon bölcselkedő év előzött meg. Mindig is humán beállítottságúnak tartottam magam, de eleinte inkább az irodalom, mintsem a film vonzott. Első maradandó filmes élményeimet nem tudom olyan nagyságokhoz kötni, mint Bergman, Truffaut vagy Tarr Béla, sokkal inkább egy másik legenda, Jackie Chan akrobatikus mozdulatai derengnek fel. Egyetemi éveim alatt elképesztő iramban és mennyiségben szívtam magamba a nagy korszakok és a figyelemfelkeltő kortárs filmeket. Csillagjegyemhez hűen pedig mindenben megtaláltam az érdeklődésem. Több, mint egy éve írok a „'tekercsnek”, a szerkesztőség tagjai szemtanúi lehettek első publicisztikai lépéseimnek, és jó anyák és apák módjára noszogattak a helyes irány felé.

Filmek: Király Jenő kurzusai és írásai óta gyakorlatilag minden műfajban találok filozófai mélységet, mégis inkább a lelki vívódásokat kedvelem, mintsem a fizikai szenvedést. A horror így tehát kívül kell, hogy essen a rajongási zónán, bár a CGI technológiák előtti filmek maszkmesterei mindig is kivívták a tiszteletemet. A Távol-Keletről több alkotás is megérintett Ki-duk Kim gyakorlatilag bármelyik filmkölteménye, Chan-wook Park agresszív, brutális, mégis káprázatos thrillerjei. John Woo otthon és később az USA-ban rendezett akciómozijai. De a magyar filmgyártás Latabárja legalább annyira képes megnevettetni, mint az állati nyomozó Jim Carrey-je. A hatvanas-hetvenes évek magyar filmművészete pedig elképesztő műveket termelt ki!

Feliratkozás
Visszajelzés
guest
0 hozzászólás
Inline Feedbacks
Mutasd az összes megjegyzést!
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com