Idén már négy helyszínen, Budapest mellett Debrecenben, Miskolcon és Szegeden is várják a cseh filmek rajongóit a Cseh Filmkarnevál vetítéseire, amelyen a legfrissebb és legfigyelemfelkeltőbb alkotásokat mutatják be február 22. – március 14. között.
A Filmkarnevált Petr Václav társadalmi drámája, a cseh határvidéken játszódó, Sosem vagyunk egyedül nyitja február 22-én a Toldi Moziban – olvasható a szervezők MTI-hez eljuttatott közleményében.
Másnap Az Én, Olga Hepnarová című drámát mutatják be, amely egy megtörtént esetet dolgoz fel: a címszereplő Olga volt Csehszlovákiában az utolsó halálra ítélt és kivégzett nő. A cseh filmkritikusok ennek a cseh-lengyel-francia-szlovák koprodukcióban készült filmnek és elsőfilmes rendezőinek ítélték a legtöbb elismerést a 2016-os év terméséből.
Az FC Roma című, Rozálie Kohoutová és Tomás Bojar jegyezte film az emancipáció és önmagunk elfogadtatásának göröngyös útját járja körbe a Tigris elmélet című filmhez hasonlóan, amely az emancipáció nemek közti mellékhatásait próbálja feltérképezni. A Radek Bajgar rendezte Tigris elmélet főszerepét a Karlovy Vary-i Nemzetközi Filmfesztivál igazgatója, Jirí Bartoska alakítja.
A budapesti vetítéssorozatot február 26-án Jan Hrebejk cseh-szlovák koprodukcióban készült filmje, A tanítónő zárja, amelynek története a manipuláció művészetébe avatja be a nézőt. Bár a történet az 1980-as években játszódik, a film megtekintése során sokszor érezhet a néző párhuzamot a mai kor történéseivel.
A filmeket március 3- 5. között a miskolci Művészetek Háza – Béke Art-moziban, március 8- 10. között a szegedi Grand Caféban, március 12- 14. között pedig a debreceni Apolló moziban lehet megtekinteni.