Podcast

Hirdetés

Hirdetés

Címlapon

Video

Kik a legújabb szereplők a streamingpiacon és vajon melyiküké a jövő? A VLOGtekercs második adásában folytatjuk a seregszemlét és egy kis jövendölgetéssel is készültünk!

Műsorvezetők: Németh Míra, Énekes Gábor
Vágó: Nagy Tibor
Főcím: Gyenes Dániel
Projektvezető: Nagy Tibor
Producer: Molnár Kata Orsolya

A videó Tóth Nándor Tamás cikke alapján készült.

Hírek

Két magyar film esélyes az európai Oscarra!

Testről és lélekről

Az Európai Filmakadémia kiválasztotta azt az 51 nagyjátékfilmet, ami ez évben elnyerheti „az európai Oscart”.

Az Európai Filmdíj a kontinens filmművészetének legjelentősebb alkotásait tünteti ki minden évben. Az ünnepélyes díjátadásra páratlan években Berlinben, páros években pedig Európa egy-egy nagyvárosában kerül sor. A díjat az Európai Filmakadémia 3.000 tagja szavazza meg: a szervezetet 1988-ban alapították Ingmar Bergman kezdeményezésére, és a díjat már akkor is az amerikai Oscar mintájára, az európai kultúra védelmében hozták létre.

A 2017-es lista 51 fikciós nagyjátékfilmet tartalmaz. A filmek 31 országot reprezentálnak. Ez

„megvilágítja az európai mozi sokszínűségét”,

írja az Akadémia közleménye. Két magyar film található a listán: Enyedi Ildikó Testről és lélekről című, Arany Medvét nyert alkotása és Mundruczó Kornél Jupiter holdja című filmje.

A következő hetek során az Akadémia háromezer tagja a legjobb európai film, rendező, színész és színésznő, valamint forgatókönyvíró díjáról szavaz. A végleges jelölteket november 4-én jelentik be a Sevillai Európai Filmfesztiválon. A legjobb európai operatőr, vágó, látványtervező, jelmeztervező, sminkes-fodrászművész, zeneszerző és hangmérnök díjáról egy hétfős zsűri határoz.

A 30. Európai Filmdíjakat december 9-én adják át Berlinben.

 

Most pedig lássuk az 51 esélyes nagyjátékfilmet!

A Ciambra

Olaszország, USA, Franciaország, Svédország

120’

Írta és rendezte: Jonas Carpignano

Producer: Jon Coplon

 

A Date for Mad Mary

Írország

82’

Rendezte: Darren Thornton

Írta: Darren Thornton & Colin Thornton

Producer: Ed Guiney & Juliette Bonass

 

A Gentle Creature

Кроткая (Krotkaya)

Franciaország, Németország, Litvánia, Hollandia

143’

Írta és rendezte: Sergei Loznitsa

Producer: Marianne Slot

 

A Jew Must Die (Un juif pour l’exemple)

Svájc

73’

Rendezte: Jacob Berger

Írta: Jacob Berger, Aude Py & Michel Fessler

Producer: Ruth Waldburger

 

A Monster Calls

Spanyolország

107’

Rendezte: J.A. Bayona

Írta: Patrick Ness

Producer: Belén Atienza, Ghislain Barrois & Álvaro Augustín

 

Afterimage (Powidoki)

Lengyelország

100’

Rendezte: Andrzej Wajda

Írta: Andrzej Mularczyk

Producer: Michał Kwieciński

 

Ana, mon amour

Románia, Németország, Franciaország

125’

Rendezte: Călin Peter Netzer

Írta: Călin Peter Netzer, Cezar Paul Bădescu & Iulia Lumânare

Producer: Călin Peter Netzer & Oana Iancu

 

Big Big World (Koca dünya)

Törökország

101’

Írta és rendezte: Reha Erdem

Producer: Ömer Atay

 

BPM (Beats Per Minute) (120 battements par minute)

Franciaország

145’

Írta és rendezte: Robin Campillo

Producer: Marie-Ange Luciani & Hugues Charbonneau

 

Bright Sunshine In (Un beau soleil intérieur)

Franciaország

94’

Rendezte: Claire Denis

Írta: Claire Denis & Christine Angot

Producer: Olivier Delbosc

 

Brimstone

Hollandia, Németország, Belgium, Franciaország, Svédország, UK, Magyarország

148’

Írta és rendezte: Martin Koolhoven

Producer: Els Vandevorst & Uwe Schott

 

Fortunata

Olaszország

103’

Rendezte: Sergio Castellitto

Írta: Margaret Mazzantini

Producer: Nicola Giuliano, Franciaországsca Cima, Carlotta Calori & Viola Prestieri

 

Frantz

Franciaország, Németország

117’

Írta és rendezte: François Ozon

Producer: Eric Altmayer, Nicolas Altmayer, Stefan Arndt & Uwe Schott

 

Frost

Litvánia, Franciaország, Lengyelország, Ukrajna

120’

Írta és rendezte: Sharunas Bartas

Producer: Sharunas Bartas, Jurga Dikciuviene, Janja Kralj, Olena Yershova, Volodymyr Filippov, Maria Blicharska, Monika Sajko, Michel Merkt

 

Godless (Безбог / Bezbog)

Bulgária, Dánia, Franciaország

99’

Írta és rendezte: Ralitza Petrova

Producer: Rossitsa Valkanova, Eva Jakobsen & Laurence Clerc

 

Happy End

Franciaország, Németország, Ausztria

107’

Írta és rendezte: Michael Haneke

Producer: Margaret Menegoz, Stefan Arndt, Veit Heiduschka & Michael Katz

 

Heartstone (Hjartasteinn)

Izland, Dánia

129’

Írta és rendezte: Guðmundur Arnar Guðmundsson

Producer: Anton Máni Svansson, Lise Orheim Stender, Jesper Morthorst & Guðmundur Arnar Guðmundsson

 

Home

Belgium

103’

Rendezte: Fien Troch

Írta: Fien Troch & Nico Leunen

Producer: Antonino Lombardo

 

Ice Mother (Bába z ledu)

Csehország, Szlovákia, Franciaország

106’

Írta és rendezte: Bohdan Sláma

Producer: Pavel Strnad & Petr Oukropec

 

In Times of Fading Light (In Zeiten des abnehmenden Lichts)

Németország

101’

Rendezte: Matti Geschonneck

Írta: Wolfgang Kohlhaase

Producer: Oliver Berben & Sarah Kirkegaard

 

Indivisible (Indivisibili)

Olaszország

104’

Rendezte: Edoardo De Angelis

Írta: Nicola Guaglianone, Barbara Petronio, Edoardo De Angelis

Producer: Attilio De Razza & Pierpaolo Verga

 

 

Insyriated

Belgium, Franciaország

86’

Írta és rendezte: Philippe Van Leeuw

Producer: Guillaume Malandrin

 

Istanbul Red (Istanbul kirmizisi)

Törökország, Olaszország

110’

Rendezte: Ferzan Ozpetek

Írta: Ferzan Ozpetek, Gianni Romoli & Valia Santella

Producer: Tilde Corsi, Gianni Romoli & Necati Akpinar

 

Jupiter holdja

Magyarország, Németország

123’

Rendezte: Mundruczó Kornél

Írta: Wéber Kata

Producer: Petrányi Viktória, Michael Weber, Fügen Viola & Michel Merkt

 

Lady Macbeth

UK

89’

Rendezte: William Oldroyd

Írta: Alice Birch

Producer: Fodhla Cronin O’Reilly

 

Layla M.

Hollandia, Jordánia, Belgium, Németország

98’

Rendezte: Mijke de Jong

Írta: Jan Eilander & Mijke de Jong

Producer: Frans van Gestel, Arnold Heslenfeld & Laurette Schillings

 

Loveless (Нелюбовь / Nelyubov)

Oroszország, Belgium, Németország, Franciaország

127’

Rendezte: Andrey Zvyagintsev

Írta: Oleg Negin & Andrey Zvyagintsev

Producer: Alexander Rodnyansky, Sergey Melkumov & Gleb Fetisov

 

My Grandmother Fanny Kaplan (Моя Бабуся Фані Каплан / Moya babusya Fani Kaplan)

Ukrajna

110’

Rendező és producer: Olena Demyanenko

Írta: Dmytro Tomashpolskiy & Olena Demyanenko

 

Testről és lélekről

Magyarország

116’

Írta és rendezte: Enyedi Ildikó

Producer: Mécs Mónika, Muhi András & Mesterházy Ernő

 

Paradise (Рай / Rai)

Oroszország, Németország

131’

Rendezte: Andrei Konchalovsky

Írta: Andrei Konchalovsky & Elena Kiseleva

Producer: Andrei Konchalovsky & Florian Deyle

 

Requiem for Mrs. J. (Rekvijem za gospođu J.)

Szerbia, Bulgária, Macedónia, Oroszország, Franciaország

94’

Írta és rendezte: Bojan Vuletić

Producer: Nenad Dukić

 

Return to Montauk

Németország, Franciaország, Írország

105’

Rendezte: Volker Schlöndorff

Írta: Volker Schlöndorff & Colm Tóibìn

Producer: Regina Ziegler, Volker Schlöndorff, Francis Boespflug, Sidonie Dumas, Hartmut Köhler, Stéphane Parthenay, Conor Barry, Til Schweiger, Tom Zickler, Marc Gabizon, Christoph Liedke, John Keville, Mike Downey, Sam Taylor & Rainer Kölmel

 

Sami Blood (Sameblod)

Svédország, Dánia, Norvégia

110’

Írta és rendezte: Amanda Kernell

Producer: Lars G Lindström

 

Son of Sofia (O gios tis Sofias)

Görögország, Bulgária, Franciaország

111’

Írta és rendezte: Elina Psykou

Producer: Giorgos Karnavas & Konstantinos Kontovrakis

 

Spoor (Pokot)

Lengyelország, Németország, Csehország, Svédország, Szlovákia

128’

Rendezte: Agnieszka Holland & Katarzyna Adamik

Írta: Olga Tokarczuk & Agnieszka Holland

Producer: Krzysztof Zanussi, Janusz Wąchała, Johannes Rexin, Pavla Janoušková Kubečková, Tomáš Hrubý, Fredrik, Zander & Jakub Viktorín

 

Stefan Zweig – Farewell to Europe (Vor der Morgenröte)

Németország, Ausztria, Franciaország

106’

Rendezte: Maria Schrader

Írta: Maria Schrader & Jan Schomburg

Producer: Stefan Arndt, Uwe Schott, Pierre-Olivier Bardet, Denis Poncet, Danny Krausz & Kurt Stocker

 

Summer 1993 (Estiu 1993)

Spanyolország

96’

Írta és rendezte: Carla Simón

Producer: Valérie Delpierre

 

The Constitution (Ustav Republike Hrvatske)

Horvátország, Szlovénia, Csehország, Macedónia

93’

Rendezte: Rajko Grlić

Írta: Ante Tomić & Rajko Grlić

Producer: Ivan Maloča, Mike Downey, Rudolf Biermann, Maja Vukić, Dejan Miloševski, Jani Sever & Sam Taylor

 

The Fury of a Patient Man (Tarde para la ira)

Spanyolország

88’

Rendezte: Raúl Arévalo

Írta: Raúl Arévalo & David Pulido

Producer: Beatriz Bodegas

 

The Killing of a Sacred Deer

Írország, UK 121 min.

Rendezte: Yorgos Lanthimos

Írta: Yorgos Lanthimos & Ehimis Filippou

Producer: Ed Guiney & Yorgos Lanthimos

 

The King’s Choice (Kongens nei)

Norvégia, Dánia, Svédország, Írország

130’

Rendezte: Erik Poppe

Írta: Jan Trygve Røyneland & Harald Rosenløw Eeg

Producer: Finn Gjerdrum & Stein B. Kvae

 

The Last Family (Ostatnia rodzina)

Lengyelország

123’

Rendezte: Jan P. Matuszyński

Írta: Robert Bolesto

Producer: Leszek Bodzak & Aneta Hickinbotham

 

The Nothing Factory (A fábrica de nada)

Portugália

177’

Rendezte: Pedro Pinho

Írta: Pedro Pinho, João Matos, Luisa Homem, Leonor Noivo & Tiago Hespanha

Producer: João Matos

 

The Other Side of Hope (Toivon tuolla puolen)

Finnország, Németország

100’

Írta, rendezte, producer: Aki Kaurismäki

 

The Party

UK

71’

Írta és rendezte: Sally Potter

Producer: Christopher Sheppard

 

The Square

Svédország, Németország, Franciaország, Dánia

145’

Írta és rendezte: Ruben Östlund

Producer: Erik Hemmendorff & Philippe Bober

 

The Teacher (Učiteľka)

Szlovákia, Csehország

103’

Rendezte: Jan Hřebejk

Írta: Petr Jarchovský

Producer: Zuzana Mistríková, Ľubica Orechovská, Ondřej Zima & Jan Prušinovský

 

Tom of Finland

Finnország, Németország, Svédország, Dánia

116’

Rendezte: Dome Karukoski

Írta: Aleksi Bardy

Producer: Aleksi Bardy, Annika Sucksdorff & Miia Haavisto

 

Western

Németország, Bulgária, Ausztria

119’

Írta és rendezte: Valeska Grisebach

Producer: Jonas Dornbach, Janine Jackowski, Maren Ade, Valeska Grisebach & Michel Merkt

 

Wild Mouse (Wilde Maus)

Ausztria

103’

Írta és rendezte: Josef Hader

Producer: Michael Katz & Veit Heiduschka

 

You Disappear (Du forsvinder)

Dánia, Svédország

117’

Írta és rendezte: Peter Schønau Fog

Producer: Louise Vesth

Havasmezői Gergely

Havasmezői Gergely

Havasmezői Gergely a Filmtekercs egyik alapítója. Történészként és újságíróként végzett, kommunikációs doktoriján dolgozik. Specializációja a film- és mozitechnika, a sci-fi és a társadalmi problémákkal foglalkozó filmek. A Tárca rovatot vezeti. havasmezoi@filmtekercs.hu

Weboldalunkon sütiket használunk.

Ez a weboldal cookie-kat és más követési megoldásokat alkalmaz elemzésekhez, a felhasználói élmény javításához, személyre szabott hirdetésekhez és a hirdetési csalások felderítéséhez. Az Adatvédelmi tájékoztatóban részletesen is megtalálhatóak ezek az információk..