Hírek

Kiderült, hogy kik kerültek a Magyar Mozgókép Díjak idei jelöltlistájára

Immár publikus, hogy a Magyar Mozgókép Díj előzsűri bizottsága kategóriánként melyik 5 alkotást és alkotót jelöli 2022-ben a Magyar Mozgókép Díjakra. A feleségem története, A játszma, a Külön falka, Az unoka és a Magyar Passió versenyeznek a legjobb nagyjátékfilm kategóriában.

Továbbá Fazakas Péter, Deák Kristóf, Enyedi Ildikó, Papp Gábor Zsigmond és Eperjes Károly a legjobb rendező díj öt nevezettje. Hámori Gabriellát, Mentes Júlia Virgíniát, Mészáros Blankát, Léa Seydoux-t és Molnár Piroskát jelölték a legjobb női főszereplő kategóriában. Thuróczy Szabolcs, Eperjes Károly, Kulka János, Mátray László és Dietz Gusztáv közül kerül majd ki a legjobb férfi főszereplő.

Véleményed van a cikkről vagy a filmről? Írd meg nekünk kommentben!

A legjobb elsőfilmesnek járó díj sorsa pedig Deák Kristóf, Kis Hajni, a Lőrincz Nándor–Nagy Bálint páros, Fabricius Gábor és Fazekas Máté között dől majd el. Az ünnepélyes díjátadóra június 12-én a Magyar Mozgókép Fesztiválon kerül sor, ahol a nagyközönség is láthatja majd a jelölt filmeket.

Magyar Mozgókép Fesztivál 2022 – Jelöltek

Legjobb játékfilm

A feleségem története (rendező: Enyedi Ildikó, producer: Mécs Mónika)
A játszma (rendező: Fazakas Péter, producer: Lajos Tamás)
Külön falka (rendező: Kis Hajni, producer: Berkes Júlia, Zachar Balázs)
Az unoka (rendező: Deák Kristóf, producer: Zákonyi S. Tamás)
Magyar Passió (rendező: Eperjes Károly, producer: Hábermann Jenő)

Legjobb tévéfilm

Ida regénye (rendező: Goda Krisztina, producer: Lajos Tamás)
Kék róka (rendező: Pacskovszky József, producerek: Helmeczy Dorottya és Kálomista Gábor)
Attila, Isten ostora (rendező: Vidnyánszky Attila, producer: Lajos Tamás)
Bors néni (rendező: Novák János, producer: Mihályfy Borbála, Pék Csaba)
Korai menyegző (rendező: Vékes Csaba, Olt Tamás, producer: Roskó Péter, Fülöp Péter)

Legjobb egészestés dokumentumfilm

Egy mindenkiért (rendező: Muhi András Pires, producer: Muhi András Pires, Horváth-Szabó Ágnes, Mesterházy Ernő)
Bereményi kalapja (rendező: Papp Gábor Zsigmond, producer: Herner Dániel)
Triptichon: Esterházy János élete és öröksége (rendező: Zsigmond Dezső, producer: Csányi János)
Dívák (rendező: Kőrösi Máté, producer: Csukás Borbála, Oláh Kata)
A bereki ember (rendező: Bertha Lívia, producer: Dr. Kovács Zoltán, Lajos Tamás, Vida Joe)

Legjobb rövid dokumentumfilm

Otthon, otthon (rendező: Nagy Anikó Mária, Szabó Attila, producer: Hajnal Gergely)
Jankovicsok (rendező: Szabó Szonja, producer: Csortos Szabó Sándor)
101. magyar népmese (rendező: Novák Tamás, producer: Novák Tamás)
A varázsló – Csernus Tibor festőművész (rendező: Surányi András, producer: Csáky Attila)
Mi, svábok mindig jó magyarok voltunk (rendező: László Gábor, producer: Huth Gergely)

Legjobb kisjátékfilm

Szelfi Egyetem (rendező: Bánszki Kristóf, producer: Dr. Nagy Endre)
Diszkó Diktátor (rendező: Kőváry Dániel, producer: Kőváry Dániel)
Magunk maradtunk (rendező: Kovács Ákos, producer: Hábermann Jenő)
Elfelejtett nemzedék (Rendező: Aracsi Norbert, Producer: Gundy Kristóf, Verebélyi Gábor)
Missing light (rendező: Török Előd, producer: Kádár Márk)

Legjobb animációs film

Otthon (rendező: Rofusz Kinga, producer: Klingl Béla)
A piros veréb (rendező: Rófusz Ferenc, producer: Hajdú Zsófia)
ACID (rendező: Koós Árpád, producer: Klingl Béla)
Janó Manó és az elveszett harmatcseppek 12. rész/ Hajsza a Határvidéken (rendező: Miklósy Zoltán, Herkó Attila, producer: Konrád Éva)
Legendás család (rendező: Glaser Kati, producer: Mikulás Ferenc)

Legjobb elsőfilmes rendező

Deák Kristóf (Az unoka)
Kis Hajni (Külön falka)
Lőrincz Nándor–Nagy Bálint (Legjobb tudomásom szerint)
Fabricius Gábor (Eltörölni Frankot)
Fazekas Máté Bence (Kilakoltatás)

Legjobb tévésorozat

A mi kis falunk 5. évad 18. rész – A barátnő (rendező: Kapitány Iván, Lóth Balázs, producer: Vezető producer: Kapitány-Diószegi Judit, RTL kreatív producer: Herman Péter)
Doktor Balaton 1. évad 80. rész (rendező: Cibulya Nikol, Csicskár Dávid, Fazekas Csaba, Gergely Zoltán, Politzer Péter, producer: Vezető producer: Kapitány-Diószegi Judit, producer: Kapitány Iván, Boris Mihály, TV2 kreatív producer: Csányi Márton)
Shakespeare/37 – Montague és Capulet (rendező: Magács László, producer: Csutak Tamás, Herner Dániel, Magács László)

EGYEDI ALKOTÓI KATEGÓRIÁK

Legjobb rendező
Fazakas Péter (A játszma)
Deák Kristóf (Az unoka)
Enyedi Ildikó (A feleségem története)
Papp Gábor Zsigmond (Bereményi kalapja)
Eperjes Károly (Magyar passió)

Legjobb női főszereplő

Hámori Gabriella (Legjobb tudomásom szerint)
Mentes Júlia Virgínia (Ida regénye)
Mészáros Blanka (Kilakoltatás)
Léa Seydoux (A feleségem története)
Molnár Piroska (Bors néni)

Legjobb férfi főszereplő

Thuróczy Szabolcs (Szia, Életem!)
Eperjes Károly (Magyar passió)
Kulka János (A játszma)
Mátray László (Attila, Isten ostora)
Dietz Gusztáv (Külön falka)

Legjobb operatőr

Rév Marcell (A feleségem története)
Nyoszoli Ákos (Külön falka)
Maly Róbert (Az unoka)
Nagy András (A játszma)
Dobos Tamás (Eltörölni Frankot)

Legjobb forgatókönyvíró

Köbli Norbert (A játszma)
Szántó Fanni–Kis Hajni (Külön falka)
Enyedi Ildikó (A feleségem története)
F Várnai Péter, Horváth Áron, Petrik András (Magyar passió)
Grosan Cristina–Rainer-Micsinyei Nóra (A legjobb dolgokon bőgni kell)

Legjobb hangmérnök/hangmester

Stefano Campus (A feleségem története)
Balázs Gábor (A játszma)
Dusan Kozák (Külön falka)
Zányi Tamás (Eltörölni Frankot)
Madaras Attila (El a kezekkel a papámtól!)

Legjobb zeneszerző

Szirtes Edina „Mókus” (Korai menyegző)
Rakonczai Viktor (El a kezekkel a papámtól!)
Vígh Dávid, Zságer Balázs (Eltörölni Frankot)
Borsos Oleg (Külön falka)
Csengery Dániel (Ida regénye)

Legjobb vágó

Bartos Bence (Bereményi kalapja)
Kovács Zoltán (A játszma)
Rumbold László (Attila, Isten ostora)
Szalai Károly H. S. E. (A feleségem története)
Gorácz Vanda (Külön falka)

Zsigmond Emőke a Nagykarácsony című filmben (Fotó: Intercom)

Legjobb díszlettervező

Valcz Gábor (El a kezekkel a papámtól!)
Bozóki Mara (Kék róka)
Oleksandr Bilozub (Attila, Isten ostora)
Takács Eszter (Korai mennyegző)
Horváth Viktória – Nánássy Zsolt (Nagykarácsony)

Legjobb jelmez

Flesch Andrea (A feleségem története)
Giliga Ilka (Külön falka)
Keszei Borbála (Nagykarácsony)
Kemenesi Tünde (A játszma)
Tóth Linda Rita (Legjobb tudomásom szerint)

Legjobb maszk

Kreuzer Barbara (A feleségem története)
Hortobágyi Ernella (A játszma)
Bujdosó Magdolna (Magyar Passió)
Kriskó Ancsa (Az unoka)
Kund Barbara (El a kezekkel a papámtól!)

Legjobb mellékszereplő

Sergio Rubini (A feleségem története)
Andai Kati (Külön falka)
Hámori Gabriella (A játszma)
Hernádi Judit (A legjobb dolgokon bőgni kell)
Nagypál Gábor (El a kezekkel a papámtól!)

Keleti Léda

Feliratkozás
Visszajelzés
guest
1 hozzászólás
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
Mutasd az összes megjegyzést!

Podcast

Hirdetés

Hirdetés