Nincs kategorizálva

Bollywood legnagyobb csillaga, Amitábh Bácscsán 70. születésnapját ünnepli

Hetvenedik születésnapját ünnepli csütörtökön Amitábh Bácscsán, az indiai filmgyártás tán legnagyobb csillaga, aki manapság is ugyanolyan népszerű a szubkontinensen, mint az elmúlt négy évtizedben.

Az ősz szakállas férfi manapság is évente legkevesebb két bollywoodi filmben játszik – eddig 131 filmben szerepelt –, reklámplakátokról mosolyog le India több mint egymilliárd lakosára, és ő a műsorvezetője a Legyen Ön is milliomos! című televíziós vetélkedő indiai változatának.

A Times of India című lap a színész születésnapja alkalmából hetven okot sorolt fel, amiért a szubkontinensen Big B-ként emlegetett filmcsillag népszerűsége töretlen. Köztük van a színész sajátos táncstílusa, az, hogy családszerető ember, és nem tartja a távolságot rajongóitól. Bácscsán szinte majdnem mindennap ír valamilyen blogbejegyzést, a Twitter közösségi portálra már több mint 16 ezer üzenetet küldött.

Varga Gergő

2011-ben végeztem az ELTE Filmtudomány mesterképzésén, amit három szabadon bölcselkedő év előzött meg. Mindig is humán beállítottságúnak tartottam magam, de eleinte inkább az irodalom, mintsem a film vonzott. Első maradandó filmes élményeimet nem tudom olyan nagyságokhoz kötni, mint Bergman, Truffaut vagy Tarr Béla, sokkal inkább egy másik legenda, Jackie Chan akrobatikus mozdulatai derengnek fel. Egyetemi éveim alatt elképesztő iramban és mennyiségben szívtam magamba a nagy korszakok és a figyelemfelkeltő kortárs filmeket. Csillagjegyemhez hűen pedig mindenben megtaláltam az érdeklődésem. Több, mint egy éve írok a „'tekercsnek”, a szerkesztőség tagjai szemtanúi lehettek első publicisztikai lépéseimnek, és jó anyák és apák módjára noszogattak a helyes irány felé.

Filmek: Király Jenő kurzusai és írásai óta gyakorlatilag minden műfajban találok filozófai mélységet, mégis inkább a lelki vívódásokat kedvelem, mintsem a fizikai szenvedést. A horror így tehát kívül kell, hogy essen a rajongási zónán, bár a CGI technológiák előtti filmek maszkmesterei mindig is kivívták a tiszteletemet. A Távol-Keletről több alkotás is megérintett Ki-duk Kim gyakorlatilag bármelyik filmkölteménye, Chan-wook Park agresszív, brutális, mégis káprázatos thrillerjei. John Woo otthon és később az USA-ban rendezett akciómozijai. De a magyar filmgyártás Latabárja legalább annyira képes megnevettetni, mint az állati nyomozó Jim Carrey-je. A hatvanas-hetvenes évek magyar filmművészete pedig elképesztő műveket termelt ki!

Feliratkozás
Visszajelzés
guest
0 hozzászólás
Inline Feedbacks
Mutasd az összes megjegyzést!
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com