Nincs kategorizálva

Dennis Haysbert alakíthatja Manute-t a Sin City folytatásban

dennis-haysbertMichael Clarke Duncan tragikus halálát követően kérdésessé vált, hogy ki alakítja majd a Sin City következő részében Manute karakterét. A Robert Rodriguez és Frank Miller rendezésében készülő Sin City: A Dame to Kill For a jövő évben kerülhet majd mozikba.

A képregény egyik meghatározó karaktere Manute, akit a korábbi részben Clarke Duncan hatásosan elevenített meg. December elején már lehetett híreket hallani arról, hogy Dennis Haysberttel, a 24 című sorozat elnökét, David Palmert is alakító színésszel tárgyalnak az alkotók.- olvasható a comingsoon.net oldalán.

Sheldon Candis indie drámájában a Luvban, Haysbert  alakítja az egyik baltimore-i főgonoszt és a szerep kedvéért leborotválta a haját és felgyúrta magát egy kicsit. Ez kínálta fel az alkalmat, hogy a comingsoon riportere Manute szerepéről is kérdezze.

Haysbert annyit mondott, hogy: „Még nem végleges a karaktert, de az biztos, hogy különbözni fog az elődtől. Ez egy folytatás, szóval ehhez mérten lesz kidolgozva.”

Amikor Duncan alakításáról kérdeztük azt válaszolta, hogy: „Ez az én karakterem lesz, de sokat beszélgettünk Rodriguezzel és Frankkel, hogy mit várnak tőlem, és igen, valami olyasmit szeretnének látni és érezni, mint amit Duncan csinált, de a saját utamat járhatom.”

Haysbert mesélt a két rendezővel folytatott közös munkáról is:

„Rodriguez nagyon gyakorlatias, ő állítja be a kamerát is, míg Frank a távolból szemléli a történéseket és nagyon okos meglátásai vannak. Aztán mindketten jönnek belesúgnak néhány mondatot a füledbe, és te már tudod is mit szeretnének. A képregény oldaláról közelítenek, és mindenről világos storyboardokat készítenek, teljesen tiszta, hogy mit kell csinálnom, és hogy mit akarnak ők csinálni. Ez egy nagyon gördülékeny munkafolyamat!”

A folytatás várhatóan 2013. október 4-én kerülhet a vásznakra.

Varga Gergő

2011-ben végeztem az ELTE Filmtudomány mesterképzésén, amit három szabadon bölcselkedő év előzött meg. Mindig is humán beállítottságúnak tartottam magam, de eleinte inkább az irodalom, mintsem a film vonzott. Első maradandó filmes élményeimet nem tudom olyan nagyságokhoz kötni, mint Bergman, Truffaut vagy Tarr Béla, sokkal inkább egy másik legenda, Jackie Chan akrobatikus mozdulatai derengnek fel. Egyetemi éveim alatt elképesztő iramban és mennyiségben szívtam magamba a nagy korszakok és a figyelemfelkeltő kortárs filmeket. Csillagjegyemhez hűen pedig mindenben megtaláltam az érdeklődésem. Több, mint egy éve írok a „'tekercsnek”, a szerkesztőség tagjai szemtanúi lehettek első publicisztikai lépéseimnek, és jó anyák és apák módjára noszogattak a helyes irány felé.

Filmek: Király Jenő kurzusai és írásai óta gyakorlatilag minden műfajban találok filozófai mélységet, mégis inkább a lelki vívódásokat kedvelem, mintsem a fizikai szenvedést. A horror így tehát kívül kell, hogy essen a rajongási zónán, bár a CGI technológiák előtti filmek maszkmesterei mindig is kivívták a tiszteletemet. A Távol-Keletről több alkotás is megérintett Ki-duk Kim gyakorlatilag bármelyik filmkölteménye, Chan-wook Park agresszív, brutális, mégis káprázatos thrillerjei. John Woo otthon és később az USA-ban rendezett akciómozijai. De a magyar filmgyártás Latabárja legalább annyira képes megnevettetni, mint az állati nyomozó Jim Carrey-je. A hatvanas-hetvenes évek magyar filmművészete pedig elképesztő műveket termelt ki!

Feliratkozás
Visszajelzés
guest
0 hozzászólás
Inline Feedbacks
Mutasd az összes megjegyzést!
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com