Nincs kategorizálva

Egy kellemetlen jelenség: amikor égeti a zselé a körmünket az UV-lámpában (x)

Nőként mindannyian vágyunk arra, hogy vonzóak legyünk és másokra is pozitív benyomást tegyünk. Az ápolt, esztétikus körmök nagymértékben hozzájárulnak ahhoz, hogy megnyerő megjelenésre tegyünk szert és mi magunk is elégedettek legyünk a kinézetünkkel.

Akkor sincs okunk az aggodalomra, ha a természetes körmeinkkel nem vagyunk elégedettek, ma már ugyanis van lehetőség arra, hogy műkörmöt készíttessünk magunknak. Sőt, akár mi magunk is elsajátíthatjuk ezt a nagyszerű szakmát a StudioFlash műkörmös tanfolyamán.

Ha élünk a lehetőséggel, akkor akár olyan körmöket is készíthetünk magunknak – és akár másoknak is –, amiket eddig csak a filmekben láttunk. Mindenekelőtt természetesen átfogó tudást kell szereznünk, és meg kell tanulnunk többek között azt is, hogy miért égeti a zselé a körmöket.

Mai írásunkban ezt a témát vesszük górcső alá, lássuk mit érdemes tudni róla!

Miért égeti a zselé a körmünket?

A műkörömépítés során a szakemberek gyakran alkalmaznak zselét, amit a természetes körömre visznek fel annak érdekében, hogy kellően megerősítsék a körömlemezeket. Miután ez megtörtént, a körmöket UV-lámpa alá kell tenni, hogy a folyékony halmazállapotú anyag megszilárduljon.

Miközben a zselé megköt, egy úgynevezett polimerizációs folyamat zajlik le, amikor is a benne lévő részecskék összekapcsolódnak és térhálós szerkezetet vesznek fel, ami súrlódással jár. Lényegében ez okozza azt a kellemetlen égető érzést, amit ilyenkor érzünk.

Ez tehát egy természetes jelenség, amit teljes mértékben elkerülni nem lehet, de szerencsére van azért néhány szakértői tipp, javaslat, amellyel mindez mérsékelhető.

Jó-e, ha kirántjuk a kezünket a lámpából és fújni kezdjük?

A vendégeknek általában az az első reakciójuk, hogy azonnal kiveszik a kezüket a lámpából, majd elkezdik rázni, illetve fújni a körmeiket. Az mindenképp pozitívum, hogy nem tesznek úgy, mintha nem éreznének semmit, a fújást azonban nem javasolják a szakemberek, hiszen az negatívan befolyásolhatja a zselé tapadását.

Az égő érzés megjelenése azt jelenti, hogy az anyag már megszilárdult annyira, hogy ne okozzon gondot a hirtelen kézkiemelés. Ha azonban biztosra akarunk menni a végeredményt illetően, akkor érdemes megfordítani a kezeinket, mert így biztosan nem fog elfolyni a zselé.

Íme, egy-két ötlet, amit bevethetünk!

A lámpákon szokott lenni egy felező funkció, amivel mérsékelhető az UV erőssége, így az is jó megoldás lehet, ha azt használjuk, lehetőség szerint még mielőtt égetne a zselé. Alkalmazhatjuk az úgynevezett 3 másodperces szabályt is, ami azt jelenti, hogy 3 másodpercig bent tartjuk a kezünket a lámpába, aztán kivesszük, majd újra betesszük 2 másodpercig és így tovább.

Ezek tehát a legfontosabb tudnivalók, amivel érdemes tisztában lenni a zselé égető hatásával kapcsolatban. Ha elvégezzük a StudioFlash műkörmös tanfolyamát, akkor többet is megtudhatunk a műkörömépítés folyamatáról, így többek között a kellemetlen érzést kiváltó polimerizációs folyamatról is.

Szponzorált cikk

Támogatott tartalom

Feliratkozás
Visszajelzés
guest
0 hozzászólás
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
Mutasd az összes megjegyzést!
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com