Nincs kategorizálva

Hogyan hatnak egymásra az illatok és a zene? (x)

Forrás: https://allinpackaging.hu/

Mi a közös az illatokban és a zenében? Mindkettő képes erős emlékeket felidézni bennünk. Egy dal vagy egy parfüm egy pillanat alatt visszarepíthet minket egy múltban megélt élményhez, együtt alkalmazva tehát még erőteljesebb lehet a hatásuk.

Ha egy fontos eseményt, például egy esküvőt felejthetetlenné akarunk tenni, párosítsuk egyedi illattal és zenével. Hogyan legyen egyedi egy illat? Készítsük el saját magunk a parfümöt házilag! Garantáltan különleges illatkombinációt alkothatunk, hiszen mi válogatjuk össze az alapanyagokat. 

Azonban a készítményt tárolni is kell valahol, lehetőleg olyan csomagolóanyagban, ami alkalmas erre a feladatra. Az Allinpackaging.hu praktikus roll-on üvegeket kínál, amelyekben személyre szabott parfümjeink vagy akár illóolajak, illetve masszázsolajak könnyed felvitele is megoldott a szakszerű tárolás mellett. 

Mentális és fizikai állapotunkra is jó hatással lehet a házi parfüm

Bár két különböző érzékelési módról beszélünk, az illatok és a zene mégis kapcsolatban állnak egymással. Érzelmeket váltanak ki, emlékeket idéznek fel, hangulatokat teremtenek. A zene befolyásolja, milyen módon érzékeljük az illatokat. 

Egy friss, citrusos illat még élénkítőbbnek tűnhet vidám, energikus zene hallgatása mellett, de például a levendula illata még megnyugtatóbb lehet lassú dallamok hallgatása közben. Ez csupán érdekesség, viszont ha az egészségünk is fontos, akkor is jó ötlet saját magunknak elkészíteni a parfümünket. 

A saját magunk által gyártott parfüm összetétele

A parfümkészítés során választanunk kell egy alapot, ami lehet gyógyszertári 70%-os alkohol vagy valamilyen bázisolaj. Az alkohol irritációt okozhat, kiszáríthatja a bőrt, illetve van egy sajátos illata, ezért inkább a bázisolaj alkalmazása javasolt. 

Háromféle illatot különböztetünk meg, az első az alapillat lesz. Erről azt kell tudni, hogy ez érződik a legtovább, valamint erősíti a többi illatot. Az első benyomást a fejillat adja majd, de ez rövid időn belül elveszti hatását, a parfüm jellegét pedig a szívillat határozza meg. 

A legtöbbször alkalmazott arányok a következők: 

  • 10 ml bázisolaj
  • 3 csepp alapillat
  • 5 csepp fejillat
  • 6 csepp szívillat

Az alapillatok általában fás, fűszeres aromák, a fejillatok citrusos, gyümölcsös aromák, a szívillatok pedig virágos, könnyed aromák. 

Elkészítés és tárolás

Ezeket csak össze kell keverni egy golyós üvegben, majd összerázni, aztán hagyni pár napot érlelődni. Ruhára nem tanácsos tenni belőle, mert foltot hagy rajta, viszont a bőrön sem árt tesztelni, hogy nem irritálja-e valamelyik anyag. 

Először talán érdemesebb kisebb üveget választani, aztán ha tetszik az illat, akkor beszerezhetünk nagyobb méretű golyós roll-on üveget, és emelhetjük a mennyiségeket. A fémgolyók megkönnyítik az adagolást, pontosan annyi anyagot viszünk fel a bőrre, amennyi kell, és pontosan oda, ahova szükséges. 

Ezek a golyók ráadásul kivehetőek, úgyhogy az üvegeket újra lehet tölteni. A sötét üvegek nem engedik be a napfényt, ezért ezekben tovább tárolható a parfüm. 

Szponzorált cikk

Támogatott tartalom

Feliratkozás
Visszajelzés
guest
0 hozzászólás
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
Mutasd az összes megjegyzést!
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com