Nincs kategorizálva

Romantikus francia vígjátékkal debütál az MTVA filmforgalmazása

James Huth romantikus vígjátékával, A boldogság sosem jár egyedül című filmmel debütál a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) filmforgalmazó ágazata. A rendező a hétfő esti premierre Budapestre érkezett.

A film egy bohém zeneszerzőről szól, akinek könnyű, kötöttségektől mentes életébe egyszer csak betoppan a nagy ő egy háromgyerekes anya személyében. James Huth az MTI-nek elmondta, a forgatókönyvet ketten írták a feleségével, Sonja Shillitóval. A film alapját a saját történetük adta. „Valóban sok önéletrajzi elem van a könyvben. Amikor a feleségemmel megismerkedtünk, neki is három gyereke volt két különböző férfitól. Éppúgy, mint a filmben Charlotte-nak” – mesélte az alkotó. Hozzátette: a valós történetet természetesen átírták, hogy a néző egy izgalmas, romantikus vígjátékot kapjon.

James Huth elmondta: a filmben a főszereplő nagymamáját az egyik rokona, a 95 éves Litzi Vezsi játssza. „Olyan színészt kerestem, aki képes magyar akcentussal beszélni franciául. Litzi Vezsi a nagymamám nővére, és korábban sosem színészkedett” – tette hozzá. A filmben nemcsak ez a magyar vonatkozás, hanem feltűnik benne egy jellegzetes üvegű magyar szeszesital is. ”Azt szerettem volna, ha valóságossá válik a zsidó-magyar karakter, ezért vettem egy üveg Unicumot. A forgatásokon nem szoktak szeszes italt fogyasztani, de itt kivételt tettünk, hogy Litzi Vezsi is oldottabban tudjon játszani. Mire elkezdtük volna a felvételeket, a nagymamám nővére már megitta az üveg felét” – idézte fel az emlékeit a rendező, hozzátéve: a legvidámabb forgatási nap volt ez, igaz, sokkal tovább tartott, mint tervezték.

A magyar vonatkozások a rendező származása miatt kerültek a filmbe, édesapja 12 évesen ment ki szüleivel Franciaországba. James Huth elmondta, gyerekkora óta nagyon közel érzi magához Magyarországot. „Erős érzelmi kötelék ez, mindig számon tartottam magyar-zsidó gyökereimet” – vallotta.

James Huth rendező, édesapja, a magyar származású Peter Huth, a FIFA korábbi programigazgatója és Szepesi György legendás sportriporter beszélget A boldogság sosem jár egyedül címû film bemutatója elõtt a budapesti Aréna plázában.

A rendező hangsúlyozta, a film főleg arról szól, hogy szerelembe eshet-e két ember, akik az életüknek teljesen más szakaszában járnak. A vígjáték főszereplője Sacha (Gad Elmaleh) ugyanis igazi életművész, falja a nőket, és nem kedveli a gyerekeket. Aztán találkozik Charlotte-tal (Sophie Marceau), aki három gyereket nevel egyedül. „Optimista film a szerelemről” – foglalta össze a történetet James Huth, hozzátéve, azt próbálták filmre vinni, hogy miként születik két új ember a szerelem révén. „A szerelem lényege éppen az, hogy jobb emberré válsz a társad révén, nem?” – tette fel a kérdést a rendező.

Az idealizált szerelmet jeleníti meg a rendszeres utalás a Casablanca című filmre, amely egykor a valóságban is meghatározta a James Huth és felesége kapcsolatát. „Annak idején akárhová mentünk, belefutottunk a Casablancába. Az étteremben a zongorán a zenéjét játszották, máshol ezt szólt a rádióban” – mesélte James Huth, majd hozzátette: a filmesek úgy tekintenek a Kertész Mihály rendezésében készült filmre, mint a forgatókönyvírás alapjára, „a filmipar egyik oszlopára”. A történetben ugyanakkor ez jeleníti meg a két különböző karakter közti vizuális kapcsot.

A forgatókönyv születéséről elmondta, kezdetben nem gondolkodtak Sophie Marceau-ban, mert ahhoz, hogy „igazi karakter” születhessen, nem szabad egy konkrét színészre írni a szerepet. „Olyan nőt kerestünk, aki erős, képes háromgyerekes anyaként irányítani egy kortárs művészeti alapítványt, ugyanakkor képes szerelembe is esni. Rögtön Sophie jutott eszembe” – idézte fel a szereplőválogatást.

Gad Elmalehet Sonja Shillito ajánlotta a rendező figyelmébe. „Gad szintén sztárnak számít Franciaországban, az egyik legismertebb stand-up comedy előadó” – jegyezte meg. Mint fogalmazott, a két színész nemcsak remekül összeillett, hanem kettejük játékából valami olyan „szépség” született, „amiért az ember nekiáll romantikus filmet készíteni”. Szerinte ilyen csak a legritkább esetekben történik, példaként a Sztárom a párom és A hírek szerelmesei című filmeket említette.

A rendező Sophie Marceau-t „csodálatos emberként” jellemezte. Kitért arra is, hogy a harmadik napon a meglehetősen ügyetlen Charlotte-ot alakító színésznőnek előbb egy hatalmasat kellett esnie, majd ötszáz liter vizet spricceltek az arcába. „Mindenki döbbenten figyelte, mi fog történni. Amikor véget ért a jelenet, odaszóltam neki, hogy sajnos meg kell ismételni a jelenetet. Szerencsére nevetett. Gyorsan összebarátkoztunk” – tette hozzá, kiemelve, bár jelen volt egy kaszkadőr is, Sophie Marceau maga játssza el a jelenetet.

James Huth kitért arra is, hogy jelenleg több filmterven dolgozik egyszerre, és van egy musicalálma is. „Sajnos ez nagyon drága, mert legalább egyéves előkészületet igényel” – fogalmazott a rendező. Az MTI kérdésére, hogy lenne-e kedve kipróbálni magát komolyabb hangvételű filmben annyi vígjáték után, azt felelte, hogy természetesen lenne, de valamiért a producerek további vígjátékokat várnak tőle. „Volt egy komolyabb tervem, egy thriller, amely egy pszichiátrián játszódott volna, a barátom, Jean Dujardin játszotta volna a főszerepet. Végül nem lett belőle semmi, valahogy az emberek nem akarták” – tette hozzá.

A boldogság sosem jár egyedül az MTVA első, moziforgalmazásba kerülő filmje. Az alkotást húsz hazai mozi tűzi műsorára.

Filmtekercs.hu

A Filmtekercs.hu Magyarország legnagyobb független online filmes lapja és a te kedvenc újságod.

Feliratkozás
Visszajelzés
guest
0 hozzászólás
Inline Feedbacks
Mutasd az összes megjegyzést!
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com